Kategoriler: Haber

Koronavirüs Aydın’ı etkilemeye devam ediyor

REKLAM

Koronavirüs Aydın’ı etkilemeye devam ediyor. Ülke genelinde alınan önlemler ve yapılan duyurular neticesinde Aydın halkı sokakları terk etti. İl merkezinde ve ilçelerde haftanın ilk günü sessiz geçiyor.

Başta Efeler ilçemiz olmak üzere tüm ilçelerimizde dezenfekte çalışmalar sürerken halk virüsün yayılmasına karşın korunma amaçlı evlerinden dışarı çıkmıyor. Her ne kadar hijyene önem veriliyor olsa da virüs çok rahatlıkla bulaşabilmekte. Bunun önemini ve alınması gerekilen önlemler Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı daha önceden duyurmuştu. Yaşanılan son durumda ise Aydın’da yaşayanlar ya da ziyaret amaçlı burada kalmış olanlar olabildiğince toplu alanlardan uzak durmaktalar.

Koronavirüs Aydın: Tüm kamu binaları dezenfekte edildi

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başta Efeler ilçemiz olmak üzere kamu kuruluşları & binaları dezenfekte ediliyor. Koronavirüse karşı savunma amaçlı yürütülen işlemlerde özellikle kamu çalışanları ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının hijyenik olması amaçlanmakta. Virüsün yüzeylerde kısıtlı bir süre yaşadığı bilinirken yine de herhangi bir bulaş riskini önlemek adıne büyükşehir belediyesi düzenli aralıklarla ortak kullanılan tüm alanlarda dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Özlem Çerçioğlu, Tüm kamu kurumlarımızla uyum içerisinde, talep edilen her ortak kullanım alanını dezenfekte ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Bizler salgına karşı önlemimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın da kişisel hijyen kurallarına riayet edeceklerine eminim. Büyükşehir Belediyesi olarak halk sağlığı adına Aydın’da ihtiyaç duyan tüm kurumlara destek vermeye devam edeceğiz. Aydın İl Sağlık Müdürlüğümüzle de koordineli bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Koronavirüs Aydın: Didim’de işletmeler çalışmaya ara verdi

Didim ilçemizde, koronavirüse karşı ilçe belediyesinin işlettiği kafeterya ve Yalı Caddesinde yer alan bir işletme faaliyetlerini geçici olarak durdurdu. Didim Belediyesi himayesinde çalışan DİBEL’in işlettiği ve vatandaşlarımızın yoğun olarak ziyaret ettiği Altınkum’daki Barış Kafe geçici süreyle kapatıldı. Kafe tarafından yapılan yazılı duyuruda “Ülke Genelinde alınan tedbirler doğrultusunda halk sağlığı için kafetaryamız geçici süre ile kapatılmıştır” denildi.

Altınkum Yalı Caddesi’nde ise başka bir işletme de astıkları pankartla virüs tedbirleri kapsamında kapatıldığını duyurdu. Asılan pankartta ise “İşletmemizin aldığı karar neticesinde Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın çağrısına uyarak koronavirüs salgınına engel olmak adına işletmemiz okullar açılana kadar kapalı olacaktır. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle” denildi.

Koronavirüs Aydın: Şehir bomboş kaldı

Aydın’da vatandaşlar virüs sebebiyle evlerinden dışarı adım atmıyorlar. Tedbir amaçlı kimsenin sokağa çıkmadığı şehirde meydanların yanı sıra cadde ve sokaklar bomboş kaldı. Mesai günü olmasına rağmen okullarda eğitime ara verilmesi neticesinde öğrenciler dışarı çıkmayınca şehir meydanı, caddeler, sokaklar sakinleşti insanlar görülmez oldu.

Efeler Belediyesi Temizlik İşleri ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerinin beraber yürüttüğü çalışmalar ile Efeler’de bulunan vatandaşların koronavirüs salgınından korunması için kentteki toplu taşıma araçları, ibadethaneler, kahvehaneler ve halkın kullanımında olan tüm alanlar dezenfekte edildi. Yapılan çalışmalar neticesinde Efeler’de olası bir salgın yaşanma ihtimalinin en düşük seviyede tutulması amaçlandı.
Ayrıca Belediyesi ekipleri tarafından şehrin geneline pankartlar asıldı. Asılan pankartlarla vatandaşlar virüse karşı bilgilendirmeye çalışılıyor.

Koronavirüs Aydın: Efeler Belediyesi çocuklara yardımcı olacak

Efeler Belediyesi 12 yaş altında çocuğu olan annelere 30 Mart tarihine kadar idari izin tanıdı. Kentte yaşayan ilköğretim öğrencilerine Atay’ın ücretsiz sunduğu dijital eğitim sistemi ‘EFEDERS’, salgın nedeniyle eğitime ara verildiği bu olağan üstü dönemde öğrencilerin derslerinden geri kalmasının önüne geçiyor. Böylelikle öğrenciler evlerinden rahatça derslerini takip edebiliyorlar.

Başkan Atay yaptığı açıklamada, “Efeler Belediyesi’nde 12 yaşından küçük çocuğu olan annelerimize, kronik rahatsızlığı olan personelimize ve 60 yaş üstü çalışanlarımıza idari izin verdik. Daha önceden Efelerli vatandaşlarla buluşturduğumuz “EFEDERS” projemizin önemi Milli Eğitim Bakanlığı’nın derslere ara vermesiyle ortaya çıktı. Öğrencilerimiz bu uygulama sayesinde derslerden geri kalmamış olacaklar. Vatandaşlarımız hiç endişe etmesin, biz Efeler Belediyesi olarak 7 gün 24 saat görevimizin başındayız” diye konuştu.

REKLAM

Son Yazılar

Aydın Sarı Otobüs Saatleri

Aydın sarı otobüs saatleri, Aydın Büyükşehir Belediyesi Sarı Otobüsleri ile ilgili bilgilendirici sayfamız ile saatleri öğrenebilirsiniz. Sarı otobüsler her gün Aydın'ın… Daha fazla oku

5 Ağustos 2020

272 Sarı Otobüs Saatleri

272 Sarı Otobüs Hattı 272 Sarı Otobüs saatleri Kuşadası Güzelçamlı , Aydın Büyük Şehir Belediyesi sarı otobüsleri hatlarından olan 272… Daha fazla oku

5 Ağustos 2020

2020 YKS Sonuçları Açıklandı Sonuç ÖSYM

1 Milyondan fazla adayın merakla beklediği 2020 YKS sonuçları açıklandı. Peki, sonuçlar nasıl öğreniliyor? 2020 YKS Sonuçları Öğrenme 2020 YKS… Daha fazla oku

27 Temmuz 2020

Aydın Asis Sarı Otobüs Takip Uygulaması

Aydın'da yaşayanlar tarafından sıklıkla kullanılan Aydın Asis Mobil Sarı Otobüs Uygulaması, sarı otobüsleri takip edilmesine imkan sağlanmaktadır. Bu yazımızda Asis Akıllı… Daha fazla oku

26 Temmuz 2020

Aydın Haber: Viraja Hızlı Giren Vinç Yan Yattı

Yüklü halda olan vinç, viraja sert girince ağırlık sebebiyle yan yattı. Aydın'da meydana gelen olayda kablo makarası yüklü ağır tonajlı… Daha fazla oku

18 Temmuz 2020

601 Sarı Otobüs Saatleri

601 Sarı Otobüs Hattı 601 Sarı Otobüs saatleri Forum Aydın-İncirliova - Bağarası - Söke , Aydın Büyük Şehir Belediyesi sarı… Daha fazla oku

12 Temmuz 2020